Masaż leczniczy

W uzdrowisku masaż leczniczy jest zabiegiem uzupełniającym lub też przygotowującym do innych zabiegów. Najczęściej stosowane są następu­jące rodzaje masażu: klasyczny, segmentarny, łącznotkankowy, okostnowy, podwodny, wirowy, wibracyjny. Swoistym rodzajem masażu jest metoda presoterapii pneumatycznej.

Masaże

Masaż klasyczny (częściowy)

Masaż klasyczny to najpopularniejszy zabieg, znajdujący się w podstawowej ofercie każdego gabinetu masażu. W zależności od zastosowanej techniki, może on mieć różne działanie: wyciszające, pobudzające, przeciwbólowe, regenerujące, lecznicze, a nawet odchudzające. Masaż klasyczny wykorzystywany jest jako element wspomagający zwalczanie wielu chorób, w tym dolegliwości ortopedycznych, neurologicznych czy ginekologicznych. Znajduje też zastosowanie w ogólnych problemach zdrowotnych zarówno u dzieci, jak i u dorosłych.

Masaż mechaniczny

Masaż mechaniczny na fotelu to łagodny lub energiczny masaż w wielu pozycjach. Fotel z masażem ma wbudowane funkcje mające imitować pracę ludzkich rąk.

Aquavibron

Zabieg suchy wykonywany za pomocą specjalnego aparatu, przez który przepływa woda wytwarzająca drgania membrany w aplikatorze. Aparat Aquavibron emituje drania o częstotliwości od 30 do 3000 Hz.